Pustaki ceramiczne

Pustaki ceramiczne KERATERM i KERATERM Premium

                 

 

Pustaki ceramiczne KERATERM to:

Trwałość

Wytrzymałość na ściskanie 12 MPa sprawia, że materiał doskonale nadaje się do budowy domów jednorodzinnych jak również budynków wielopiętrowych

 

Izolacja dźwiękowa

Struktura pustaka przypominająca strukturę plastra miodu sprawia iż doskonale tłumi dźwięki. Dlatego też pustaki Keraterm są nie tylko popularne w budownictwie mieszkaniowym, ale także w budownictwie publicznym (np. kiedy jeden budynek wykorzystywany będzie jednocześnie jako kręgielnia oraz kino).

 

Przewodność cieplna

Domy z Keraterm utrzymują ciepło. Ze względu na strukturę materiału, wahania temperatury w pomieszczeniu są niewielkie, co pozwala zmniejszyć zużycie energii oraz kosztów eksploatacji.

 

Ognioodporność

Podobnie jak inne produkty ceramiczne, pustaki Keraterm są materiałem budowlanym ognioodpornym, wytrzymującym bardzo wysokie temperatury bez widocznych deformacji.

 

Przepuszczalność powietrza

Ściany z pustaków Keraterm oddychają.

 

Naturalność

Pustaki Keraterm są w 100% naturalnym materiał budowlanym, produkowanym wyłącznie przy użyciu gliny oraz naturalnych dodatków tj. woda. 

 


 

Raport ITB:

Ściany ciepłe i pozbawione wilgoci- który materiał najlepszy?

,,Wilgoć w murach znacznie obniża izolacyjność cieplną przegrody i sprzyja rozwojowi grzybów oraz pleśni. Związek Pracodawców Ceramiki Budowlanej postanowił zbadać najpopularniejsze, dostępne na rynku materiały na ściany pod kątem zawartości wody, nasiąkliwości i procesu wysychania. W badaniu przeprowadzonym przez Instytut Techniki Budowlanej zadecydowanie najlepiej wypadła ceramika budowlana, która - jak wykazało badanie - jest sucha i odporna na tworzenie się grzybów oraz pleśni. Ten wynik potwierdza również analiza Polskiego Stowarzyszenia Mykologów Budownictwa oraz Narodowej Agencji Poszanowania Energii.''

 

Opracowanie NAPE:

Zużycie ciepła w domach przy zmiennym zawilgoceniu ścian z ceramiki, betonu komórkowego i silikatów.

W opracowaniu przeprowadzone zostały obliczenia zapotrzebowania na energię końcową do ogrzewania budynku jednorodzinnego w kolejnych pięciu latach eksploatacji, przy zastosowaniu różnych materiałów konstrukcyjnych pionowych przegród budowlanych o różnej zawartości wilgoci w kolejnych latach. Określono również ilość wilgoci do usunięcia z przegród pionowych w czasie eksploatacji.

Celem opracowania jest wykazanie wpływu zawartości wilgoci w różnych materiałach konstrukcyjnych pionowych przegród budowlanych na zapotrzebowanie na energię końcową do ogrzewania budynku jednorodzinnego, a tym samym na koszty jego eksploatacji.

 

 

PRZYKŁADY REALIZACJI